انحلال شرکت در اصفهان و دلائل آن

انحلال شرکت در اصفهان مانند ثبت شرکت در اصفهان یک امر اجتباب ناپذیر است . اگر ثبت شرکت را تولد شرکت در نظر بگیریم آن وقت انحلال شرکت پایان عمر شرکت است، که بعضاً از آن گریزی نیست و گاهی یک امر واجب است که توصیه می شود، برای جلوگیری از پیشامدهای ناگوار بعدی منجمله از میان رفتن تمام سرمایه شرکت، دامن گیر شدن اختلافات بین شرکاء و درگیری های حقوقی به تبع آن انجام بشود.

بدیهی است عدم انحلال شرکت در موقع لزوم باعث می شود که شرکت در نظر اداراتی نظیر سازمان مالیاتی کشور همچنان فعال به صورت چراغ روشنی بماند که در صورت قصور در تنظیم دفاتر قانونی و ارائه اظهارنامه مالیاتی شرکت بدهکاری مالیاتی نیز به بار بیاورد.

مشاوره رایگان انحلال شرکت در اصفهان

انحلال شرکت در اصفهان را چرا به وکیل بدهم ؟

انحلال شرکت موضوع بسیار حساسی است، معمولاً افراد در موقع منحل شدن شرکت دیگر انگیزه کافی برای شرکت در جلسات مجامع عمومی را ندارند و ممکن است کلیه شرکاء در جلسه مجمع عمومی حضور نیابند؛ در این هنگام تشریفات قانونی درج آگهی دعوت از مجامع عمومی فوق العاده لازم می شود.

متن آگهی دعوت و فاصله قانونی دعوت تا تشکیل جلسه مجمع عمومی انحلال شرکت، تنظیم متن صورتجلسه انحلال شرکت حاوی نکات خاصی است که باید رعایت شود  و عدم رعایت آن موجب رد شدن صورتجلسه انحلال در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اصفهان و از نو آغاز شدن همه چیز می شود و این به منزله دعوت مجدد و مجمع عمومی فوق العاده مجدد می باشد که علاوه بر هزینه گزاف درج آگهی ممکن است شرکاء دیگر زیر بار حضور مجدد نرفته و کلیت انحلال شرکت زیر سوال برود. جهت یک انحلال اصولی با وکیل انحلال موسسه حقوقی سایه تماس بگیرید.

قوانین و مقرات انحلال شرکت در اصفهان

انحلال شرکت در اصفهان مانند شهرهای دیگر تابع قوانین و مقررات منظمی است که در قانون تجارت به این منظور پیش بینی شده است، این قوانین برای انحلال شرکت های سهامی، انحلال موسسه و انحلال شرکت با مسئولیت محدود به طور جداگانه پیش بینی شده است. بدیهی است که پس از انحلال مرجع ثبتی باید از انحلال شرکت مطلع شود.

تصمیم انحلال شرکت در اختیار کدام مجمع قراردارد ؟

انحلال شرکت در اختیار مجمع عمومی فوق العاده می باشد و با رای اکثریت اعضاء حاضر در جلسه تصمیم آنها مبنی بر انحلال به مورد اجراء گذاشته می شئود.

آیا تشریفات دعوت از مجمع عمومی فوق العاده در روزنامه کثیر الانتشار شرکت اجباری است ؟

چنانچه مجمع عمومی فوق العاده جهت انحلال شرکت با حضور کلیه شرکاء تشکیل نشده باشد و با حضور اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد؛ تشریفات دعوت از مجمع عمومی فوق العاده در روزنامه کثیر الانتشار شرکت اجباری است.

ارائه مفادی از قوانین و مقررات انحلال شرکت

ماده ۱۹۹ قانون تجارت شرکت سهامی در موارد زیر منحل می‌شود:

۱ – وقتی که شرکت موضوعی را که برای آن تشکیل شده است انجام داده یا انجام آن غیر ممکن شده باشد.
۲ – در صورتی که شرکت برای مدت معین تشکیل گردیده و آن مدت منقضی شده باشد مگر این که مدت قبل از انقضاء تمدید شده باشد.

۳ – در صورت ورشکستگی.

۴ – در هر موقع که مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام به هر علتی رای به انحلال شرکت بدهد.
۵ – در صورت صدور حکم قطعی دادگاه.

ماده ۱۱۴ قانون تجارت

شرکت با مسئولیت محدود در موارد ذیل منحل می‌شود:
‌الف) در مورد فقرات ۱ – ۲ – ۳ ماده ۹۳٫
ب) در صورت تصمیم عده از شرکاء که سهم‌الشرکه آنها بیش از نصف سرمایه شرکت باشد.
ج) در صورتی که به واسطه ضررهای وارده نصف سرمایه شرکت از بین رفته و یکی از شرکاء تقاضای انحلال کرده و محکمه دلایل او را موجه‌دیده و سایر شرکاء حاضر نباشند سهمی را که در صورت انحلال به او تعلق می‌گیرد پرداخته و او را از شرکت خارج کنند.
‌د) در مورد فوت یکی از شرکاء اگر به موجب اساسنامه پیش‌بینی شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *