جایگاه ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان در قانون

ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان منظور نظر خیلی هاست.  لازم می دانم قبل ورود به مقوله ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان اصولاً یک شرکت دانش بنیان را برای شما تعریف نمایم. برای تعریف شرکت دانش بنیان به قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نو آوری ها و اختراعات مراجعه نماییم.

طبق این قانون شرکت ها و موسسات دانش بنیان شرکت یا موسسه خصوصی و یا تعاونی است که به منظور هم افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی ( شامل گسترش و کاربرد اختراع و نو آوری ) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه ( شامل طراحی و تولید کالا و خدمات ) در حوزه های فن آوری برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل می شود.

مشاوره رایگان ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان

حمایت ها و تسهیلات قابل اعطاء پس از ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان

فلسفه ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان در اصل حمایت ها و تسهیلات قابل اعطاء بعد از ثبت آن می باشد. بنابراین شاید برای خیلی ها جالب باشد که اصولاً حمایت ها و تسهیلات قابل اعطاء به شرکت های دانش بنیان کدامند. پاسخ در ماده ۳ از  قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نو آوری ها و اختراعات نهفته است:

الف- معافیت از پرداخت مالیات، عوارض، حقوق گمرکی، سود بازرگانی و عوارض صادراتی به مدت ۱۵ سال

ب-تامین تمام یا بخشی از هزینه تولید، عرضه یا بکارگیری نوآوری و فناوری با اعطاء تسهیلات کم بهره یا بدون بهره بلند مدت یا کوتاه مدت طبق عقود شرعی

برای مطالعه سایر حمایت ها و تسهیلات قابل اعطاء می تواند به متن قانون فوق رجوع بفرمایید و یا از طریق لینک وارد صفحه مربوطه شده و مطالعه بفرمایید.

 مدارک مورد نیاز برای دانش بنیان شدن   

از ما می پرسند که مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان کدامند. در حقیقت مدارک خاصی برای ثبت شرکت دانش بنیان به جز مدارک خود شرکت نیست.

با این احتساب ممکن است برخی فکر کنند که دانش بنیان شدن کار ساده ای است که البته به هیچ وجه اینگونه نیست.

در واقع درست است که لازم نیست شما مدارک خاصی ارائه نمایید لیکن می بایست فرم های مخصوصی که از طریق مرکز دانش بنیانی در اختیار شما گذاشته می شود را به تمامی تکمیل و ارسال نماید.

مراحل ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان چیست

چگونگی ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان را برای شما خواهم گفت. پیش از آن توجه بفرمایید که شرکت دانش بنیان ثبت نمی شود بلکه شرکت ثبت شده دانش بنیان می شود.

در واقع شرکت پس از ثبت نام در مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیانی  و سپس ورود به سامانه ثبت نام و ارزیابی در این سامانه ثبت نام می نمایند.

کارشناسان این سامانه پس از بررسی اولیه در صورت صلاحدید مجموعه ای از فرم های ارزیابی را برای شما ارسال می نمایند.

آیا ثبت اختراع در اصفهان سبب ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان می شود ؟!

ببنید ثبت اختراع در اصفهان مستقیما منجر به ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان نخواهد شد لیکن این دو مقوله بسیار بهم نزدیکند.

شما می توانید مدارک دال بر اختراع ثبت شده خود را به کارشناسان مرکز دانش بنیانی ارائه نمایید و این مدارک قطعاً تاثیری بسیار مثبت در روند دانش بنیان شدن شرکت شما در اصفهان می شود.

هزینه ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان چقدر است ؟

پیش از پاسخ به این سوال باید ببینیم که آیا شما تصمیم دارید ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان را خودتان انجام دهید و یا آن را به موسسه خبره در این زمینه واگذار کنید.

من انجام فرایند ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان را به هیچ رو پیشنهاد نمی دهم که خودتان انجام دهید. تکمیل پرسشنامه های ارزیابی شما به عنوان یک شرکت دانش بنیان یک کار کاملا تخصصی است. شما هم یکبار شانس دارید که ارزیابی بشوید. انجام مراحل دانش بنیان شدن در اصفهان توسط خود شما ممکن است این شانس را برای همیشه از شما بگیرد.

مدت زمان ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان

فرایند ارزیابی شما به عنوان شرکت دانش بنیان معمولا چند ماه طول می کشد و این مدت زمان ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان محسوب می شود.

یک موسسه خبره در زمینه انجام کارهای دانش بنیانی شرکت شما می تواند همه این مراحل را با سرعت و احتمال موفقیت بیشتر طی نماید.

کالاها و خدمات دانش بنیان در اصفهان کدامند

بسیاری می خواهند بدانند آیا کالا و خدمات آنها دانش بنیان است. این سوال پیش از انجام هر کاری در زمینه ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان ضروری می نماید.

اگر به وب سایت مرکز شرکت های دانش بنیان سری بزنید فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان مورد تایید ذکر شده است :

مرکز شرکت های دانش بنیانی در این زمینه واژه ای به نام سطح فناوری تعریف کرده و شروط لازم برای مشمول دانش بنیان شدن را تشریح نموده است.

در ادامه ” آیین نامه ارزیابی و تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان ” را مطالعه نموده و همچنین فهرست کالا و خدمات دانش بنیان را می توانید دانلود نماید.

ثبت شرکت در اصفهان آغاز راه است.

تاسیس شرکت‌ها و موسسات در آغاز باید بصورت عادي در اداره کل ثبت شرکت‌هاي سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام و ثبت شوند و در هنگام ثبت، هيچ تفاوتي بين شرکت‌ها وجود ندارد.

شرکت‌هاي متقاضي پس از توليد کالاها و خدمات دانش‌بنیان يا ارائه نمونه آزمایشگاهی (براي شرکت‌هاي نوپا)، بر مبناي آيين­نامه مصوب کارگروه، ارزيابي شده و براي يک مدت محدود مي­توانند از تسهيلات و مزاياي قانون استفاده کنند و براي تمديد زمان استفاده از مزاياي قانون، بايد دوباره ارزيابي شوند.

تسهيلات و وام شرکت های دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان بنا به شرایط خود از مزیت برخوردای از تسهیلات مختلفی منجمله اعطای وام های کم بهره، وام های بلا عوض،  وام قرض الحسنه شرکت دانش بنیان و … می توانند بهره مند شوند همچنین در صورت دانش بنیان شدن شرکت امکان استفاده از حمایت ها و معافیت های دیگری هم وجود دارد.

هزینه راه اندازی شرکت دانش بنیان چقدر است ؟

ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان قدر مسلم با ثبت شرکت در اصفهان تفاوت های بسیار دارد. مراحل ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان معمولاً بسیار طولانی تر از یک ثبت شرکت معمولی می باشد.

ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان در نهایت باید به تولیدی ویژه منتج گردد. تولید محصول دانش بنیان ولو در شکل آزمایشگاهی فرایندی هزینه بر می باشد.

در کنار این موارد متقاضی دانش بنیانی باید نتایج کار خود را به شکلی قابل قبول جهت ارزیابی ارائه نماید. تکمیل فرم ها و ثبت نام جهت دانش بنیانی تجربۀ خاص خود را می طلبد و بهتر است توسط موسسه ای با تجربه انجام گردد.

بخشی از هزینه ثبت شرکت دانش بنیان هزینه های مربوط به موسسه ای است که مراحل دانش بنیان شدن شما را مدیریت می کند.

بشتر بخوانم:

ثبت شرکت در اصفهان در سال ۱۴۰۱

پیوند های مربوط :

اطلاعات عمومی شخصیت های حقوقی

سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور

صندوق نو آوری و شکوفایی

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

United States Patent and Trademark Office

IGE/IPI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *