ضروررتی به نام ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان ضرورتی برای کسب و کار می باشد. بارها گفته ام و باز هم تاکید می نمایم که بدون ثبت برند در اصفهان یک کسب و کار در اصفهان مالک هیچ چیزی نیست! او صرفا کسب و کاری است که حتی مالک قانونی اسم خود هم نمی باشد. حال تصور کنید که چنین کسب و کاری به سان درختی است که به سادگی ریشه های آن از خاک در آمده و از پا در می آید.

برخی به کرات از من درباره اختلاف دو مقوله ثبت برند در اصفهان و ثبت شرکت در اصفهان سوال می پرسند . در پاسخ باید گفت که ثبت برند در اصفهان ماهیتاً و ذاتاً با ثبت شرکت در اصفهان متفاوت می باشد. در حقیقت در ثبت برند تکیه تنها بر ثبت کلمه و عبارات و در نهایت لوگوی شما می باشد در حالیکه موضوع ثبت شرکت در اصفهان تشکیل نهادی است که از اجتماع شرکاء برای منظور اقتصادی شکل می گیرد.

با اینحال شما در یک مرحله از ثبت شرکت در اصفهان هم با تعیین نام روبرو هستید لیکن آن تعیین نام در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اصفهان انجام می گردد و لیکن تایید برند شما مربوط به مرکز مالکیت معنوی می باشد.

بین تعیین نام برای شرکت و برند اختلاف هایی وجود دارد منجمله اینکه نام شرکت ها حتما دارای ریشه فارسی و طبق قانون فعلی حتماً مرکب از سه بخش و لیکن برند می تواند یک کلمه و حتی گاه یک حرف باشد و همچنین لاتین و یا فارسی باشد.

برخی فکر می کنند که اگر صاحب شرکتی با یک نام خاص می باشند؛ اداره ثبت علائم آنها را مالک آن نام می داند که این یک باور غلط بوده و در صورت وجود تشابه با برند دیگران آن نام غیر قابل ثبت قلمداد می شود.

استعلام برای ثبت برند در اصفهان

استعلام برای ثبت برند در اصفهان موضوعی است که متقاضی ثبت علامت تجاری در اصفهان معمولا در همان تماس اول از ما در خواست می نماید. در واقع متقاضی ثبت برند در اصفهان در یک کلام از ما درخواست، استعلام قابل ثبت بودن برند را دارد.

حال اینکه چنین چیزی تقریبا غیر ممکن است. در واقع قبل از ارائه اظهارنامه ثبت علامت تجاری به اداره و انتظار در خصوص نتیجه کارشناسی اداره هیچ رای و نظر قطعی نمی توان درباره قابل ثبت بودن برند ارائه داد.

البته در بخشی از سایت مرکز مالکیت معنوی بخشی با عنوان جستجو در پرونده های علائم تجاری  وجود دارد و شما با ورود به این لینک و وارد کردن صحیح طبقه بندی کالای خود می توانید تا حدودی از عدم وجود علامت تجاری مشابه با خود مطلع گردید لیکن به یاد داشته باشید که این تمام راه نیست!

ثبت علامت تجاری در اصفهان نکات بسیار زیاد و حتی قواعد نانوشته بسیاری دارد که عدم اطلاع از آنها به سادگی باعث رد شدن اظهارنامه علامت تجاری شما می شود. معمولاً تجربه یک موسسه حقوقی و یا مجموعه ثبتی در همینجا به کمک می آید.

در ثبت ایرانیان ما بر اساس تجارت قبلی خود در ثبت برند در اصفهان به شما کمک می کنیم تا در مواردی که احتمالاً عبارت شما غیر قابل ثبت باشد از تلف شدن وقت و زمان شما جلوگیری به عمل آید.

ثبت ۱۰۰ درصدی ثبت برند در اصفهان

ما ثبت برند شما را به صورت صد درصدی انجام می دهیم و یا به تعبیر دیگر ثبت برند در اصفهان ما به صورت تضمینی اشت. اینها عناوین فریبنده است که برخی از ثبتی ها به ویژه در تهران برای جلب مشتری ثبت برند در تهران و یا ثبت برند در اصفهان از آن استفاده می کنند.

در واقع همیشه به یاد داشته باشید که ثبت برند در تهران و ثبت برند در اصفهان و یا ثبت برند در ایران حالا هر کدام از شهرها که می خواهد باشد؛ هیچگاه به صورت تضمینی و ۱۰۰% نخواهد بود.

بهتر است که به ثبت علامت تجاری در اصفهان مانند هر کار دیگر نگاه واقع بین داشته باشید و پی عبارت فریبنده زیبا مانند؛ تضمینی و غیره نروید تا کلاه بر سرتان نرود.

در ضمن بهتر است بدانید که ثبت برند در اصفهان از طریق سامانه مرکز مالکیت معنوی انجام می شود و کارشناس اداره علائم تجاری به هیچ رو در ارتباط با شما و یا هیچ موسسه حقوقی و یا ثبتی در تهران نیست که بخواهد از طریق به اصطلاح اعمال نفوذ در پرونده شما ترتیب اثر دهد.

اینها به کنار اما راهکاری که می توانم به شما برای ثبت تضمینی برند در اصفهان ارائه کنم؛ دقت در انتخاب نام مورد نظر است. نام های معمولی در طبقات پر ترافیک امروزه بعید است قابل ثبت باشد ! ممکن است آن نام زیبا باشد و یا شما مدت زمان زیادی باشد که با آن مشهور شده باشید لیکن بهتر است به این موضوع فکر کنید که آن عبارت تا چه حد قابل ثبت می باشد!

بنابراین گاهی کمی واقع بین شدن بهترین راهکار در جهت ثبت تضمینی علامت تجاری در اصفهان است تا با ارائه نامی که قوانین اداره ثبت علامت را نقض نمی کند و مشابهت با اظهارنامه ثبت علامت دیگران ندارد در کوتاهترین زمان ممکن به مقصود برسید.

طرح شکایت علیه استفاده غیر قانونی از نام!

ثبت برند در اصفهان ضرورتی برای هر کسب و کاری است.  اگر می خواهید مورد سرقت نام و یا شکایت استفاده در خصوص علامت تجاری در اصفهان قرارنگیرید؛ هر چه سریع تر باید ثبت برند در اصفهان خود را انجام دهید ! متاسفانه بسیاری هنوز جدی بودن ثبت برند را درک نکرده اند و یا خیلی دیر به اهمیت آن پی خواهند برد. در واقع کسب و کارها به نام و عنوان خود شناخته می شوند.  شما به صورت قانونی مالک نامی  هستید که آن را ثبت کرده باشید.

علامت تجاری یا همان برند راهکاری در جهت مالکیت قانونی بر نام کسب و کار می باشد. قانونی کردن نام باعث جلوگیری از سرقت نام  می شود.

کسب و کاری را تصور کنید که عمری حسن شهرت بهم زده ولی علامت تجاری خود را هیچگاه ثبت نکرده است. اگر شخصی نام این کسب کار را در اداره علائم تجاری برای خود ثبت نماید؛ این نام قانوناً متعلق به وی می شود.

مردم اصفهان در کسب و کارهای خود دور اندیش هستند. گمان نمی برم که کسی از ایشان بگذارد دیگری ما حصل کسب و کارش را مفت به چنگ بیاورد. هر آینه لازم است بدون درنگ  امروز برای ثبت برند خود اقدام نمایید.

مشاوره رایگان ثبت برند در اصفهان
ثبت برند در اصفهان ضرورتی برای هر کسب و کاری است.  متاسفانه بسیاری هنوز جدی بودن ثبت برند را درک نکرده اند و یا خیلی دیر به اهمیت آن پی خواهند برد. در واقع کسب و کارها به نام و عنوان خود شناخته می شوند.  شما به صورت قانونی مالک نامی  هستید که آن را ثبت کرده باشید.

 مشاوره رایگان ثبت برند در اصفهان

برند سازی بی شک مقدمه ثبت برند در اصفهان است. بهتر است قبل از ثبت برند در اصفهان به فکر ساخت برند در اصفهان باشید. ساختن یک برند خوب کار آسانی نیست.

برند شما اگر حتی ثبت هم شود اگر برند موفقی نگردد مفید به فایده نخواهد بود. یک برند خوب می بایست رسالتی را که در کسب و کار در اصفهان بر عهده برند می باشد را به خوبی ایفا کند.

پیشنهاد ما این است که قبل از ثبت برند در اصفهان به فکر ساخت برند در اصفهان باشید. برای ساخت برند در اصفهان می توانید از مشاوره همکاران ما بهره مند گردید.

نمانام عبارت معادل سازی شده برای برند می باشد. برند معادل مارک ( در زبان فرانسوی: marque ) یا برند ( در زبان انگلیسی: brand ) می باشد.

برند یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری می باشد که مشخص‌کنندۀ خدمات یا محصولی خاص باشد و به وسیلۀ آن محصولات و خدمات از موارد مشابه متمایز می‌گردد.

ساختن یک برند خوب با کارکرد مناسب تجربه بالایی می خواهد. برند باید نوع کالا و خدمات شما را در ذهن به سادگی تداعی کند.

برند سازی در اصفهان مقدمه ثبت برند در اصفهان می باشد.
برند سازی در اصفهان مقدمه ثبت برند در اصفهان می باشد.

شرایط ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان محدودیتی ندارد. هر یک از همشهریان اصفهانی ما می توانند با ثبت اظهارنامه ثبت علامت تجاری، برند خود را ثبت نمایند. البته ثبت اظهارنامه علامت تجاری به منزله قبول آن نیست.

اداره ثبت علائم تجاری مقررات مخصوص به خود را دارد. طبق قانون شما نمی تواند اسامی مشابه با علائم تجاری دیگران در طبقات مشابه را ثبت نمایید.

ثبت اسامی مخالف اخلاق حسنه، اسامی عام و برخی از اسامی دیگر ممنوع می باشد. در این خصوص بهتر است از مشاوره ثبت برند در اصفهان استفاده نمایید.

مشاوره رایگان ثبت برند در اصفهان توسط مجموعه ما هدیه ای به موکیل گرامی می باشد. برای صرفه جویی در زمان و جلوگیری از اتلاف هزینه خود در این خصوص حتماً با ما مشورت نمائید.

مدارک ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان چه مدارکی لازم دارد. در واقع این سوالی است که متقاضی ثبت برند بسیاز از ما می پرسد. برای ثبت برند در اصفهان شما در حقیقت به مدارک زیادی نیاز ندارید.

برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت برند در اصفهان می توانید به این لینک مراجعه نمایید. در واقع تعداد مدارک لازم جهت ثبت برند در اصفهان به عدد انگشتان یک دست هم نمی رسد. بنا بر تجربه ما، کسری مدرک اکثر افراد در بخش مجوز شغلی می باشد.

تا چندی پیش برای کسی که می خواست ثبت برند در اصفهان در طبقات تولیدی نماید؛  ارائه مدرک جواز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت و یا جهاد کشاورزی کافی بود. در این لحظه متاسفانه ارائه جواز تاسیس به تنهایی کافی نیست و باید گزارش پیشرفت فیزیکی منضم آن باشد.

توجه بفرمایید که اسامی همراه با لوگو ثبت می شوند. واقع اسم و لوگو به صورت یک مجموعه ثبت می شود . لوگوی شما باید شرایط لازم جهت ثبت شدن را داشته باشد. اگر کارت بازرگانی نداشته باشید تنها مجاز به استفاده از کلمات با ریشه فارسی هستید.

توجه بفرمایید که اینکه کلمه ای در فارسی استفاده می شود با اینکه ریشه اش فارسی باشد دو موضوع مخلتفند. سر این موضوع به ظاهر ساده بسیاری از اظهارنامه های علامت تجاری رد می شوند.

اگر ریشه برند شما فارسی باشد بودن فنگلیش ( نوشتن عین عنوان فارسی با حروف لاتین ) با اندازه ۱/۳ فارسی بر لوگو مجاز است والا اگر ریشه آن لاتین باشد حتماً باید کارت بازرگانی داشته باشید.

ثبت برند در اصفهان چه مدارکی لازم دارد. در واقع این سوالی است که متقاضی ثبت برند بسیاز از ما می پرسد. برای ثبت برند در اصفهان شما در حقیقت به مدارک زیادی نیاز ندارید.
ثبت برند در اصفهان چه مدارکی لازم دارد. در واقع این سوالی است که متقاضی ثبت برند بسیاز از ما می پرسد. برای ثبت برند در اصفهان شما در حقیقت به مدارک زیادی نیاز ندارید.

هزینه ثبت برند در اصفهان

هزینه ثبت برند در اصفهان مجموع چند هزینه می باشد. در واقع هزینه موسسه حقوقی در اصفهان که کار ثبت برند را انجام می دهد؛ به انضمام هزینه های واریزی می شود؛ هزینه ثبت برند در اصفهان که برای اطلاع از میزان آن می توانید با موسسه تماس بگیرید.

بسیاری از موسسه های حقوقی مجموع هزینه موسسه حقوقی جهت ثبت برند در اصفهان را با هزینه های واریزی جمع کرده و یک مجموع کلی به موکل اعلام می نمایند.

سیاست ما در ثبت عالی خانی به این صورت بوده این دو هزینه را به صورت جداگانه به مشتری اعلام می کنم. من بر این باورم که مشتری حق دارد به صورت شفاف بداند سهم من در هزینه پرداختی او بابت ثبت برند در اصفهان چقدر است.

من بر این باورم که مشتری حق دارد به صورت شفاف بداند سهم من در هزینه پرداختی او بابت ثبت برند در اصفهان چقدر است.
من بر این باورم که مشتری حق دارد به صورت شفاف بداند سهم من در هزینه پرداختی او بابت ثبت برند در اصفهان چقدر است.

مدت زمان ثبت برند در اصفهان

به طور میانگین طی بنا به تجربه، پیش بینی زمان دو ماه را برای ثبت برند در اصفهان معقول می بینم. در پرونده های ثبت علامت تجاری در اصفهان ما همواره به زمان های کوتاه تر و گاهی بلند تر از این عدد هم رسیده ایم.

اداره ثبت علائم تجاری در پرونده های مختلف و در دوره های مختلف با سرعت های متفاوت رسیدگی کرده است. خود پرونده های ثبت علامت تجاری در اصفهان نیز ماهیت متفاوت با هم دارند.

اگر برند شما قابلیت ثبت نباشد با اخطار رد مواجه خواهد شد و شما ناگزیر از ثبت اظهارنامه علامت تجاری مجدد خواهید شد. این چرخه اگر ادامه یابد بسیار طولانی و کسل کننده خواهد شد.

بنابراین یک راه حل مفید برای کاهش زمان ثبت برند در اصفهان اطمینان از قابل ثبت بودن برند است. در واقع شما باید حدس بزنید که آیا ثبت علامت تجاری در اصفهان با توجه به اظهارنامه پیش رو چقدر شانس تایید شدن دارد.

این حدس بر پایه دانستن اصول اولیه تایید شدن نام و تجربه نحوه برخود کارشناسان اداره علائم تجاری می باشد. باید اذعان داشت که هر قدر پرونده های بیشتری در زمینه ثبت علامت تجاری در اصفهان از سر می گذرانیم حدس ما با واقعیت منطبق می گردد.

بنابراین برای صرفه جویی در زمان ثبت برند در اصفهان بهتر است از مشاوره پیش از ثبت علامت تجاری در اصفهان بهره جوئید. این کار از تلف شدن هزینه و زمان شما جلوگیری می کند.

مراحل ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان مانند همۀ شهرستان های دیگر در مرکز مالکیت معنوی انجام می شود. مرکز مالکیت معنوی دارای نشانی اینترنتی می باشد.

مقر مرکز مالکیت معنوی و ادارات ذی ربط همچون اداره علائم تجاری تهران می باشد. در حال حاضر بخشی از وظایف این مرکز به اداره ثبت اسناد و املاک اصفهان سپرده شده است.

مراحل ثبت برند در اصفهان با ثبت اظهارنامۀ علامت تجاری به صورت الکترونیک شروع می گردد. پس از ثبت اظهارنامه ثبت علامت در صورت مساعد بودن نظر کارشناس علامت برای آکهی شدن در روزنامه ارسال می گردد.

شما مکلفید علامت تجاری که به تایید کارشناس رسیده را دو نوبت در روزنامه رسمی آگهی کنید. نشانی اینترنتی روزنامه رسمی به شرح زیر می باشد.

نحوه ثبت برند در اصفهان طی کردن مراحل بالا می باشد. این مراحل باید به درستی طی شود.  گاهی ارائه نادرست اظهارنامه باعث تضییع حق متقاضی ثبت برند می شود.

موارد بسیاری در ثبت برند باید محلوظ گردد. منجملۀ این موارد عبارت فارسی و لاتین عنوان علامت خصوصا بخش لاتین آن می باشد.

عبارات مندرج در لوگو باید دقیقاً با نام مورد درخواست جهت ثبت یکی باشد. در صورتی که ریشه کلمه مورد درخواست شما لاتین باشد باید کارت بازرگانی داشته باشید.

ثبت علامت در صورتی که دارای ریشۀ آن فارسی بوده و تنها عبارت با حروف انگلیسی نوشته شده باشد از نظر اداره بلامانع است.

وکیل علامت تجاری در اصفهان

وکیل ثبت برند در اصفهان تنها کسی است که به صورت قانونی صلاحیت مداخله در امور ثبت علامت تجاری در اصفهان را دارد.  طبق مقررات اداره علائم تجاری فقط وکیل دادگستری می تواند از طرف متقاضی به اداره مراجعه نماید.

مالکیت معنوی چیست ؟

همه فکر می کنند که مالکیت صرفاً شامل اشیاء فیزیکی می شود. مالک کسی است که زمینی و یا امثالهم را می خرد. روی این حساب مالکیت بر چیزهای با ارزش پول می خواهد. در اینصورت آیا بدون هم می توان مالک چیز با ارزشی شد؟!

در اینجا می خواهم یک قسم مالکیت دیگر را به شما معرفی کنم . مالکیتی که بدون پول می توان آن را ایجاد کرد و بعد با پول هنگفتی آن را فروخت و یا از عوایدش تا آخر عمر استفاده کرد.

مالکیت/حقوق فکری/معنوی به حقوقی گفته می‌شود که به صاحبان آن حق بهره‌وری از فعالیت‌های فکری و ابتکاری انسان را می‌دهد و ارزش اقتصادی و قابلیت داد و ستد دارد ولی موضوع آن شیء معین مادی نیست.

مالکیت معنوی در حقیقت با ترواشات ذهنی سر و کار دارد و حاصل فکر است که در حقیقت جوهر واقعی انسان است و ارزش اقتصادی هم پیدا می کند. ثبت برند هم از مقوله ای از همین دست است و فی الواقع یک جور مالکیت معنوی است .

نام های پیشنهادی جهت برند.

همشهریان عزیز اصفهانی گاهی در انتخاب برند مردد می شوند. تماس های بسیاری داریم که افراد خواهان پیشنهاد نام جهت ثبت برند هستند. مشکل اینجاست که بسیاری از نام ها ثبت شده اند. ارسال اظهارنامه ثبت علامت برای این نام ها با اخطار رد به دلیل مشابهت مواجه می گردد.

چاره کار قدری ابتکار است. در هنگام انتخاب عبارت مناسب از تقلید پرهیز نمایید. اسامی معمولی و در دسترس به احتمال قوی ثبت شده اند.

اسامی کهن، نام پسر، نام های دختر و اسطوره را جستجو نمایید. به کلماتی توجه نمایید که ریشه در اشکال کهن زبان فارسی دارند.

احتمال قبول شدن اظهارنامه های دو بخشی بیشتر است. در عبارت شما حتماً باید یک اسم خاص وجود داشته باشد.

جستجوی علامت تجاری قابل ثبت

آیا علامت تجاری من قابل ثبت می باشد.  این سوال منجمله پرتکرارترین های سوالات در زمینه ثبت برند در اصفهان است. در عالی خانی ما به صورت خودکار قبل از تقاضای ثبت علامت جستجوی لازم را برای شما انجام می دهیم.

مع الوصف اگر تمایل دارید می توانید با مراجعه به لینک جستجوی خود در زمینه قابل ثبت بودن علامت را انجام دهید. توجه نمایید که جستجو باید در طبقات مورد نظر صورت گیرد.

بشتر بخوانم:

ثبت شرکت در اصفهان در سال ۱۴۰۱

پیوند های مربوط :

مرکز مالکیت معنوی-سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

جستجو در پرونده های علائم تجاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *