مقدمه ای در خصوص ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان ضرورتی برای هر کسب و کاری است. خیلی ها متاسفانه هنوز جدی بودن ثبت برند را درک نکرده اند. در واقع کسب و کارها به نام و عنوان خود شناخته می شوند.  شما به صورت قانونی مالک نامی  هستید که آن را ثبت کرده باشید.

علامت تجاری یا همان برند راهکاری در جهت مالکیت قانونی بر نام کسب و کار می باشد. قانونی کردن نام باعث جلوگیری از سرقت نام  می شود.

کسب و کاری را تصور کنید که عمری حسن شهرت بهم زده ولی علامت تجاری خود را هیچگاه ثبت نکرده است. اگر شخصی نام این کسب کار را در اداره علائم تجاری برای خود ثبت نماید؛ این نام قانوناً متعلق به وی می شود.

مردم اصفهان در کسب و کارهای خود دور اندیش هستند. گمان نمی برم که کسی از ایشان بگذارد دیگری ما حصل کسب و کارش را مفت به چنگ بیاورد. هر آینه لازم است بدون درنگ  امروز برای ثبت برند خود اقدام نمایید.

چگونه برند خود را در اصفهان ثبت نمایم ؟!  ( آموزش گام به گام  )

الف- مراحل ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان مانند همۀ شهرستان های دیگر در مرکز مالکیت معنوی انجام می شود. مرکز مالکیت معنوی دارای نشانی اینترنتی می باشد.

مقر مرکز مالکیت معنوی و ادارات ذی ربط همچون اداره علائم تجاری تهران می باشد. در حال حاضر بخشی از وظایف این مرکز به اداره ثبت اسناد و املاک اصفهان سپرده شده است.

مراحل ثبت برند در اصفهان با ثبت اظهارنامۀ علامت تجاری به صورت الکترونیک شروع می گردد. پس از ثبت اظهارنامه ثبت علامت در صورت مساعد بودن نظر کارشناس علامت برای آکهی شدن در روزنامه ارسال می گردد.

شما مکلفید علامت تجاری که به تایید کارشناس رسیده را دو نوبت در روزنامه رسمی آگهی کنید. نشانی اینترنتی روزنامه رسمی به شرح زیر می باشد.

ب-نحوه ثبت برند در اصفهان

نحوه ثبت برند در اصفهان طی کردن مراحل بالا می باشد. این مراحل باید به درستی طی شود.  گاهی ارائه نادرست اظهارنامه باعث تضییع حق متقاضی ثبت برند می شود.

موارد بسیاری در ثبت برند باید محلوظ گردد. منجملۀ این موارد عبارت فارسی و لاتین عنوان علامت خصوصا بخش لاتین آن می باشد.

عبارات مندرج در لوگو باید دقیقاً با نام مورد درخواست جهت ثبت یکی باشد. در صورتی که ریشه کلمه مورد درخواست شما لاتین باشد باید کارت بازرگانی داشته باشید.

ثبت علامت در صورتی که دارای ریشۀ آن فارسی بوده و تنها عبارت با حروف انگلیسی نوشته شده باشد از نظر اداره بلامانع است.

ج-   وکیل علامت تجاری در اصفهان

وکیل ثبت برند در اصفهان تنها کسی است که به صورت قانونی صلاحیت مداخله در امور ثبت علامت تجاری در اصفهان را دارد.  طبق مقررات اداره علائم تجاری فقط وکیل دادگستری می تواند از طرف متقاضی به اداره مراجعه نماید.

مالکیت معنوی چیست ؟

همه فکر می کنند که مالکیت صرفاً شامل اشیاء فیزیکی می شود. مالک کسی است که زمینی و یا امثالهم را می خرد. روی این حساب مالکیت بر چیزهای با ارزش پول می خواهد. در اینصورت آیا بدون هم می توان مالک چیز با ارزشی شد؟!

در اینجا می خواهم یک قسم مالکیت دیگر را به شما معرفی کنم . مالکیتی که بدون پول می توان آن را ایجاد کرد و بعد با پول هنگفتی آن را فروخت و یا از عوایدش تا آخر عمر استفاده کرد.

مالکیت/حقوق فکری/معنوی به حقوقی گفته می‌شود که به صاحبان آن حق بهره‌وری از فعالیت‌های فکری و ابتکاری انسان را می‌دهد و ارزش اقتصادی و قابلیت داد و ستد دارد ولی موضوع آن شیء معین مادی نیست.

مالکیت معنوی در حقیقت با ترواشات ذهنی سر و کار دارد و حاصل فکر است که در حقیقت جوهر واقعی انسان است و ارزش اقتصادی هم پیدا می کند. ثبت برند هم از مقوله ای از همین دست است و فی الواقع یک جور مالکیت معنوی است .

برندینگ در اصفهان ( برند سازی موفق )

برند سازی بی شک مقدمه ثبت برند در اصفهان است. یک بار دیگر به تعریف برند دقت کنید. نمانام عبارت معادل سازی شده برای برند می باشد. برند معادل مارک ( در زبان فرانسوی: marque ) یا برند ( در زبان انگلیسی: brand ) می باشد.

برند یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری می باشد که مشخص‌کنندۀ خدمات یا محصولی خاص باشد و به وسیلۀ آن محصولات و خدمات از موارد مشابه متمایز می‌گردد.

ساختن یک برند خوب با کارکرد مناسب تجربه بالایی می خواهد. برند باید نوع کالا و خدمات شما را در ذهن به سادگی تداعی کند.

نام های پیشنهادی جهت برند.

همشهریان عزیز اصفهانی گاهی در انتخاب برند مردد می شوند. تماس های بسیاری داریم که افراد خواهان پیشنهاد نام جهت ثبت برند هستند. مشکل اینجاست که بسیاری از نام ها ثبت شده اند. ارسال اظهارنامه ثبت علامت برای این نام ها با اخطار رد به دلیل مشابهت مواجه می گردد.

چاره کار قدری ابتکار است. در هنگام انتخاب عبارت مناسب از تقلید پرهیز نمایید. اسامی معمولی و در دسترس به احتمال قوی ثبت شده اند.

اسامی کهن، نام پسر، نام های دختر و اسطوره را جستجو نمایید. به کلماتی توجه نمایید که ریشه در اشکال کهن زبان فارسی دارند.

احتمال قبول شدن اظهارنامه های دو بخشی بیشتر است. در عبارت شما حتماً باید یک اسم خاص وجود داشته باشد.

جستجوی علامت تجاری قابل ثبت

آیا علامت تجاری من قابل ثبت می باشد.  این سوال منجمله پرتکرارترین های سوالات در زمینه ثبت برند در اصفهان است. در عالی خانی ما به صورت خودکار قبل از تقاضای ثبت علامت جستجوی لازم را برای شما انجام می دهیم.

مع الوصف اگر تمایل دارید می توانید با مراجعه به لینک جستجوی خود در زمینه قابل ثبت بودن علامت را انجام دهید. توجه نمایید که جستجو باید در طبقات مورد نظر صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *