ثبت اختراع در تخصصی ترین مرکز ایران 

ثبت اختراع در ایران ، یکی از افتخارات ما  می باشد که به روند  هر روزه ما تبدیل شده است.  ما به صورت تخصصی امور مربوط به ثبت اختراع در ایران انجام می دهیم. در این رابطه احتمالاً تنها مجموعه ای هستیم که دانش فنی این کار را دارد.

چرا می گویم تنها مجموعه هستیم ؟! شاید این موضوع به نظرتان عجیب باشد ولی استدلال ساده ای پشت آن وجود دارد. حقیقت این است که ثبت اختراع در ایران مانند همه جای دنیا فصل مشترکی از دانش فنی و حقوقی را می طلبد.

به عبارت دیگر باید به همان اندازه که از امور سر در می آوری پیچیدگی حقوقی ثبت اختراع را نیز بفهمی و به سخن دیگر بدانی که چه بگویی و چگونه بگویی .

از آنجا که در ایران یکی از دو گروه موسسه حقوقی و یا وکیل دادگستری والبته کاملاً به حق متولیان ثبت اختراع هستند و با توجه به اینکه دانش این دو دسته اکثراً منوط به علم حقوق می شود؛ معظل عدم تسلط کافی به بخش فنی ثبت اختراع در ایران  رقم می خورد.

ما این مشکل را چندی است که حل نموده ایم. در واقع همکاران ما در موسسه از هر دو طیف فنی و مهندسی و حقوقی می باشند؛ چرا که در ثبت اختراع نمی توان گفت که آشنایی به مسائل فنی یا آگاهی به قانون مهم تر است.

مشاوره رایگان ثبت اختراع در ایران

ثبت اختراع در ایران چگونه است ؟

ثبت اختراع در ایران طبق قانون اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری صورت می پذیرد. آنچه در عمل باید برای ثبت اختراع در ایران انجام دهید تفسیری از این قانون و دستورالعمل ها اجرایی آن می باشد.

متاسفانه تنها جایی که اداره ثبت اختراعات به شکل فیزیکی وجود دارد تهران می باشد. حتی در خود شهر تهران نیز به پرونده های ثبت اختراع به صورت مراجعه حضوری رسیدگی نمی شود.

نهایتاً باید پذیرفت که ثبت اختراع در ایران تنها از طریق سامانه مرکز مالکیت معنوی انجام می شود.  با توجه به اینکه مراجعه کننده در هنگام مراجعه به این سایت سوالات و ابهامات زیادی دارد و پاسخگویی نه در اداره و نه حتی خود سایت جهت پاسخ دادن به ابهامات ثبت اختراع وجود ندارد اکثر پرونده های ثبت اختراع با ابلاغیه نقص موجه می شود.

می خواهم بگویم تقریباً هریک از متقاضیان ما که خودش اقدام به ثبت اظهارنامه ثبت اختراع در سامانه  نموده با این ایرادها موجه شده است.

سمت دیگر قضیه که ثبت اختراع در ایران را برای متقاضی پیچیده و گیج کننده می نماید ضمائمی می باشد که باید  به اظهارنامه ثبت اختراع الحاق گردد.

این ضمائم که ادعانامه اختراع، توصیف اختراع، خلاصه اختراع و نقشه های آن می باشد می باید با دستورالعمل به خصوصی نگارش و ضمیمه گردد.

در نوشتن این ضمائم و خصوصا ادعانامه ثبت اختراع باید از دستور زبان خاصی استفاده کرد. بیان اختراع به شکل انشاء و آنچه در مقالات علمی و زورنال ها بکار می رود مطلقاً مورد پذیرش نمی باشد.

برای ثبت اختراع در ایران چه مدارکی لازم است

برای ثبت اختراع در ایران شما به دو دسته مدارک هویتی و تخصصی نیاز دارید. مدارک عمومی برای هویتی برای باز کردن کارتابل الکترونیک در سامانه مرکز مالکیت معنوی به کار می رود در حالی که مدارک اختصاصی برای ثبت اظهارنامه ثبت اختراع لازم و ضروری می باشد.

برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای ثبت اختراع در ایران این لینک را مطالعه بفرمایید. برای مشاوره در خصوص تنظیم ضمائم اختراع لطفاً با ما تماس بگیرید.

مراحل ثبت اختراع در ایران

مراحل ثبت اختراع در ایران از سامانه مرکز مالکیت معنوی انجام می پذیرد. ممکن است بعد از خواندن این عبارت تصور کنید پس ثبت اختراع در ایران کار ساده ای است در حالی که ابداً اینطور نیست.

درست است که ۰ نتا ۱۰۰ مراحل ثبت اختراع در ایران آنلاین می باشد لیکن این امر به دلیل سهل الوصول بودن ثبت اختراع نیست.

پرونده شما توسط کارشناسان اداره ثبت اختراع به لحاظ شکلی و پس از آن توسط مراکز علمی کشور به دقت مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید در این چند مرحله تایید می گردد.

 سامانه ثبت اختراع در ایران

سامانه ثبت اختراع در ایران همان مرکز مالکیت معنوی می باشد. مرکز مالکیت معنوی شامل سه اداره به شرح اداره ثبت علائم تجاری، ادره ثبت اختراعات و اداره ثبت طرح های صنعتی می باشد.

هنگامی که شما در سامانه مرکز مالکیت معنوی ثبت نام می نمایید می توانید اظهارنامه های خود را در هریک از این ادارات ثبت کرده و نتیجه کار را از طریق همین سامانه پیگیری نمایید.

هزینه ثبت اختراع در ایران

هزینه ثبت اختراع در ایران چقدر است. این سوال را هر کس یک اختراع در دست داشته باشد قطعاً از خود پرسیده و بسیاری از مخترعین نیز هم روزه از ما می پرسند.

هزینه ثبت اختراع در ایران شامل هزینه های ثبت اظهارنامه ثبت اختراع در سامانه مرکز مالکیت معنوی، هزینه کارشناسی پرونده به حساب یکی از پارک های علمی و فناوری واریز می گردد و در صورت تایید اختراع شامل حق الثبت و  هزینه روزنامه رسمی می باشد.

اینها بخشی از هزینه های ثبت اختراع است که مربوط دولت می شود لیکن هزینه های ثبت اختراع شامل هزینه های دیگری منجمله هزینه موسسه ای که کار ثبت اختراع در ایران را انجام می دهد می شود که بخشی از این هزینه حق الوکاله ، وکیل ثبت اختراع در ایران است.

ثبت اختراع در استان ها و شهرهای ایران  

تقریبا در همه استان ها و شهرهای ایران فعال هستیم. عقیده داریم ثبت اختراع در ایران استان و شهر نمی شناسد. گاهی اختراع از دل مردمان سخت کوش کوچکترین روستاها سر بر می کشد.

ما نیز به عنوان بخش کوچک در امر خطیر ثبت اختراع در ایران موظف به گستردن جغرافیای ثبت اختراع در سراسر ایران می باشیم.

ثبت اختراع در اصفهان

ثبت اختراع در اصفهان یکی از پر رونق ترین ها در مقوله ثبت اختراع در ایران به شمار می رود آمار و عدد و رقم ها از آن حکایت دارد که به صورت نسبی تعداد اختراع بر نفر در این شهر همواره بیش از سایر شهر ها و استان ها بوده است.

با توجه به اهمیت ثبت اختراع در اصفهان بر آن شدیم که یک صفحه خاص این شهر درست کنیم و از آن طریق در خدمت مخترعین اصفهانی باشم. ( ۰ تا ۱۰۰ ثبت اختراع در اصفهان )

ثبت اختراع در تهران

ثبت اختراع در تهران به دلیل پایتخت ایران بودن تهران حائز اهمیت است.  مزیت دیگر ثبت اختراع در تهران نزدیک بودن اداره ثبت اختراعات به پایتخت است که در صورت نیاز پیگیری پرونده را سهل می نماید.

با توجه به اهمیت ثبت اختراع در تهران بر آن شدیم که یک صفحه خاص این شهر درست کنیم و از آن طریق در خدمت مخترعین تهرانی باشم. ( ثبت اختراع در تهران فوری با کمترین هزینه )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *