اهمیت انتخاب نام برای ثبت شرکت

انتخاب نام برای ثبت شرکت توجه بفرمایید که نام های پیشنهادی می بایست حتما ۳ بخش داشته باشد و الزاماً یک یا دو جزء از آن اسامی خاص باشد. چناچه نمی دانید اسم خاص چیست لطفاٌ اسامی خاص و عام را در اینترنت جستجو کرده و تعاریف آنها را با دقت مطالعه نمایید.

در نظر داشته باشید که بسیاری از نام های پیشنهادی به دلیل مشابهت رد می شود که قبل از هر کار می بایست نام خود را در گوگول سرچ نمایید و چنانچه نام شرکتی ( خصوصاً یک مجموعه معروف) مشابه نام های شما باشد آنها را به دلیل صرفه جویی در زمان ثبت شرکت و عدم رد شدن اصلاح نمایید. پیشنهاد من این است که معمولات استفاده حداقل در یک بخش از اسامی پیشنهادی شما از اسامی کهن فارسی و کمتر استفاده شده باعث شانس بیشتر تایید می شود.

مشاوره رایگان انتخاب نام برای ثبت شرکت

نحوه انتخاب نام برای ثبت شرکت

خیلی ها در همان مرحله اول ثبت شرکت در اصفهان و با رسیدن به مرحله انتخاب نام برای ثبت شرکت در می مانند و حتی برخی نا امید می شوند. بدتر از آن اینکه انتخاب نام نا مناسب ممکن است موجب ابلاغیه رد شدن اسامی و به تعویق افتادن ثبت شرکت گردد.

نفس این ابلاغیه ها نفس گیر و رفع آن زمان بر می باشد. در واقع گاهی بیشترین زمان یک ثبت شرکت در مرحله قبول شدن نام آن می گذرد.

خیلی نمی خواهند قبول کنند که اسامی پیشنهادی آنها غیر قابل ثبت می باشد در حالیکه در واقعیت بسیاری از نام ها به سادگی از سوی اداره ثبت شرکت ها رد می شود.

در واقع برای اینکه در مرحله انتخاب نام برای ثبت شرکت به مشکل برخورد نکید بهتر است مکانیزم ممیزی اسامی در اداره ثبت شرکت ها آشنا گردید. من این کار را با گرد آوری عمده ترین دلایل رد شدن نام شروع می کنم.

رد نام به علت بکار گیری واژه های بیگانه

یکی از شایع ترین دلایل رد اسامی در هنگام انتخاب نام برای ثبت شرکت استفاده از واژه های بیگانه در انتخاب نام شرکت می باشد. به کارگیری واژه ها دقت نمایید که ریشه عبارت حتما فارسی باشد.

مرجع بررسی اداره ثبت شرکت ها فرهنگ دهخدا می باشد. توجه بفرمایید که انتخاب اسامی هچون تکنولورژی، که هم در فارسی و هم در لاتین وجود دارند نیز ممنوع می باشد.

رد اسامی به دلیل عدم وجود اسم خاص

در انتخاب نام برای ثبت شرکت به یاد داشته باشید که ترکیب اسامی شما باید حتماً متضمن یک اسم خاص باشد. اسم خاص همانند اسامی مناسب برای نامگذاری دختر و پسر شما می باشد.

درج تنها اسامی عام همانند مهندسی، بازرگانی، کابینت، آهنگری به عنوان نام شرکت حتی اگر سه بخش باشد از نظر اداره ثبت شرکت ها قابل قبول نمی باشد.

چاره کار ترکیب دو نوع اسم عام و خاص و ساخت عبارات ترکیبی از این دو می باشد. این ترکیبی با رعایب باقی شروط نام شرکت قابل فبول خواهد بود.

رد اسامی انتخابی به دلیل شباهت

به جرات می توان گفت عمده ترین دلیل رد شدن اسامی در مرحله انتخاب نام برای ثبت شرکت شباهت می باشد. لازم است بدانید که اسامی شما نمی بایست به طور کامل با دیگری مشابه باشد تا رد شود و همین که بخشی از آن با بخشی از اسامی دیگری مشابه بباشد احتمال رد آن وجود دارد.

در این زمینه باید به اسامی شرکت های مشهور توجه بیشتری نمایید چون احتمال اینکه اداره به دلیل مشابهت با آنها نام شما را رد کند بیشتر است.

نکته حائز اهمیت دیگر در این زمینه این است که حتی شباهت به برند های مشهوری همچون پاک، مهرام، مینو و غیره ممکن است باعث رد شدن اسامی شما گردد.

آنچه مسلم است این است که پیشنهاد نامی که رد مشابهت نخورد به نظر پیچیده آمده و تجربه بالایی می خواهد. توصیه می کنم در این زمینه از همکاران ما در موسسه مشاوره دریافت نمایید.

توجه کنید ترکیب یک نام با یک یا دو اسم خاص گاهی نقیصه شباهت آن را مرتفع می نماید. دلیل این موضوع ایجاد وجه تمایز می باشد که در هر حال نام جدید را نوعاً بدیع می سازد.

 

بیشتر بخوانم:

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

ثبت شرکت در اصفهان در سال ۱۴۰۱

پیوند های مربوط :

اطلاعات عمومی شخصیت های حقوقی

سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور

دستورالعمل تعیین نام شرکت ها و موسسات غیر تجاری

راهنمای حقوقی تعیین نام اشخاص حقوقی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *