جواز تاسیس در اصفهان چگونه اخذ می گردد ؟

گرفتن  جواز تاسیس در اصفهان شروع تولید است. احداث کارخانه های آن چنانی تا تولیدی های کوچک همه و همه از جواز تاسیس شروع می شود. خیلی ها جواز تاسیس را به نام موافقت اصولی می شناسند. در حقیقت موافقت اصولی نام قدیمی جواز تاسیس است. بسیاری دیگر تفاوت پروانه بهره برداری و جواز تاسیس را نمی دانند. در حقیقت گرفتن پروانه بهره برداری تنها پس از اخذ جواز تاسیس و احداث کارخانه امکان پذیر می باشد.

مشاوره رایگان جوازتاسیس در اصفهان

مراحل اخذ جواز تاسیس در اصفهان چیست ؟

مراجعه به شرکت شهرک های صنعتی و رزرو زمین.

شما برای اخذ جواز تاسیس ملزم به تهیه زمین نمی باشید. این اما پایان ماجرای نمی باشد. هر چند شما ملزم به تهیه زمین صنعتی در اصفهان نمی باشید ولی رزرو آن باید برایتان انجام شود. در واقع شرکت شهرک های صنعتی اصفهان باید تایید بکند، زمینی دارد که در اختیار شما قرار بدهد. این زمین باید همخوان با نوع تولید شما باشد. گرفتن جواز تاسیس بسته بندی در زون فلزی شهرک صنعتی ممکن نیست. در عین حال در بسیاری از شهرک های صنعتی استان اصفهان شما مجاز به فعالیت در هر تخصصی نمی باشید. شما بعداً در آن  کارخانه خود را  در زمین رزرو شده در یکی از شهرک های صنعتی تاسیس می کنید.  به جای خرید زمین صنعتی در اصفهان نیز می توانید، از همین نوع واگذاری زمین استفاده کنید.

استعلام از محیط زیست

طبق قانون واگذاری زمین در شهرک های صنعتی باید با موافقت سازمان محیط زیست باشد. در این زمینه سازمان محیط زیست استان اصفهان و شهرستان های تابعه اظهار نظر می کنند. معمولا واگذاری زمین در شهرک های صنعتی به شرط رعایت زون مناسب بلا مانع است. بنابراین جای نگرانی در این مورد نمی باشد.

استعلام از معاونت غذا و دارو

در مورد جواز تاسیس های مرتبط با صنایع غذایی شما باید پاسخ مثبت معاونت غذا و دارو را هم داشته باشید. معاونت غذا و دارو بر ضوابط بهداشتی جواز تاسیس نظارت می کند.

صدور جواز تاسیس در اصفهان توسط کدام دستگاه انجام می شود ؟

پیش تر صدور جواز تاسیس توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان انجام می شد. هم اکنون خانه صنعت، معدن و تجارات استان اصفهان به همراهی سازمان مزبور مبادرت به صدور جواز تاسیس می کنند.

مشاوره در اخذ جواز تاسیس

اخذ جواز تاسیس نیازمند تجربه کافی می باشد. پارامتر های فنی جواز تاسیس در آینده تولید شما نقش بسزایی دارند.  جواز تاسیس یک بار صادر می شود و تغییر آن گاهی سخت و گاهی محال است.

اشتباهات رایج در موقع گرفتن جواز تاسیس در اصفهان

خیلی ها به غلط جواز تاسیس می گیرند و به خیال  انجام فعالیت تولیدی بر روی سوله ای دلخواه در خارج شهرک صنعتی می باشند. عده ای به اشتباه خیال می کنند با گرفتن جواز تاسیس در اصفهان می توان به صورت  اجاره ای کارخانه ای تاسیس نمود. البته شرایط اخذ پروانه بهره برداری استیجاری بسیار متفاوت از جواز تاسیس است.

جواز تاسیس برای ثبت برند

عده ای جواز تاسیس برای ثبت برند می خواهند. مرکز مالکیت معنوی هنگام ثبت از شما مدارکی می طلبدکه یکی از آنها مجوز شغلی است. جواز تاسیس می تواند به عنوان مجوز شغلی شما در این سامانه بارگیری شود. جواز تاسیس برای ثبت برند می تواند مقدمه ی تولید بدون کارخانه باشد.

خرید زمین صنعتی در اصفهان

خیلی ها برای خرید زمین صنعتی در اصفهان با من تماس می گیرند. سوالات این دوستان از قبیل است که زمین در کدام شهرک صنعتی اصفهان موجود است و یا قیمت زمین در فلان شهرک چقدر است. پاسخی مشخص برای این قبیل سوالات قبل از گرفتن جواز تاسیس وجود ندارد. زمین صنعتی هیچگاه بدون جواز تاسیس معنی ندارد. شرکت شهرک های صنعتی هیچگونه واگذاری زمینی بدون جواز تاسیس انجام نمی دهد. پاسخ اینکه آیا در فلان شهرک صنعتی زمینی به شما تعلق می گیرد یا نه این منوط است به اینکه آیا می توانید جواز تاسیس در آن موضوع در آن شهرک صنعتی بگیرید و یا خیر. البته خود اخذ جواز تاسیس هم تابع فی النفسه موجود بودن زمین است ولی موجود بودن صرفاً به معنی امکان واگذاری به شما بدون در دست داشتن جواز تاسیس نیست.

پروانه استیجاری در اصفهان چگونه اخذ می گردد.

پروانه استیجاری به منزله اجاره کردن سوله و یا کارخانه هر کجا که خواستید، نمی باشد ! در واقع با ضوابط خاصی می توانید، پروانه استیجاری دریافت کنید. اولاً لازم است که زون فعالیت شما در شهرک صنعتی که در نظر دارید که در آن کارخانه ای را اجاره نمایید، با فعالیتتان همخوان باشد. ثانیاً موجر باید کارخانه را به یک نفر اجاره دهد و اجاره نامه باید رسمی باشد. ثالثاً موجر باید خود بر روی زمین پروانه بهره برداری گرفته باشد و آن را ابطال نموده و مستاجر به جای وی پروانه بگیرد.

جواز تاسیس کارگاهی

دولت معمولاً کارخانه را به رسمیت می شناسد. با اینحال در مواردی زمین های با متراژ پایین به عنوان زمین های کارگاهی اعلام می شوند . جواز تاسیس کارگاهی بر روی این زمین ها می تواند صادر گردد. قوانین حداقل ساخت و ساز بخش اداری و سوله های صنعتی بر روی اینگونه زمین ها متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت جواز تاسیس

از ابتدا تا مرحله دریافت جواز تاسیس شما تبعاً بایست مدارکی ارائه نمایید. مدارک هویتی و در صورتی که متقاضی شرکت باشد؛ آگهی تاسیس و تغییرات منجمله این مدارک می باشند.

جواز تاسیس جهاد کشاورزی در اصفهان

صدور جواز تاسیس های خاصی وظیفه وزارت جهاد کشاورزی می باشد. مطابق ماده ۸  قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی توسعه و حمایت از صنایع تبدیلی و تکمیلی و صنایع روستایی به عهده وزارت جهاد کشاورزی می باشد. مطابق این قانون صدور جواز تاسیس هایی که مربوط به صنایع تبدیلی و تکمیلی و صنایع روستایی می باشد به عهده جهاد کشاورزی می باشد.

جواز تاسیس کارخانه

جواز تاسیس کارخانه در بالا به تفضیل توضیح داده شد. همشهری های اصفهانی ما که قصد احداث کارخانه در استان اصفهان را دارند در شروع کار باید این مجوز را اخذ نمایند. دو دهه است که در تمام مراحل ایجاد واحد های تولیدی و مجتمع های صنعتی اعم از  تاسیس یک کارخانه در کنار صاحبان آن و یا در حقیقت تولید کنندگان عزیز بوده ایم.

سوالات متداول در مورد جواز تاسیس در اصفهان

آیا برای اخذ جواز تاسیس در اصفهان باید زمین بخرم ؟

اخذ جواز تاسیس در اصفهان نیازی به خرید زمین ندارد. شرکت شهرک های صنعتی در این خصوص تنها رزرواسیون برای شما انجام می دهد.

در کدام شهرک صنعتی جواز تاسیس بگیرم ؟

جواز تاسیس در اصفهان در شهرک های صنعتی متفاوتی می تواند صادر گردد. صدور جواز تاسیس در یک شهرک صنعتی به منزله وجود جای خالی در آن شهرک می باشد.    

نوشته های مربوط

جوازتاسیس برای ثبت برند

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *